Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Jakie łóżko wybrać do dużej sypialni?

Jakie łóżko wybrać do dużej sypialni?

Jakie łóżko wybrać do dużej sypialni?

Sypialnia to dla wielu osób najważniejsze pomieszczenie w całym domu. Bez wątpienia jest to najbardziej intymne i osobiste miejsce pod dachem. Jakie łóżko powinno się w nim znaleźć?

Nie tylko mebel

Niektórzy twierdzą, że to nie pies jest najlepszym czworonożnym przyjacielem człowieka, a łóżko. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, zwłaszcza po dotarciu do sypialni po trudnym dniu lub wielkiej imprezie. Osobisty stosunek do tego mebla jest uzasadniony szeregiem argumentów, spośród których spanie wcale nie jest najważniejszym. We własnym łóżku czujemy się bezpieczni i spokojni, potrafimy się w nim natychmiast odprężyć. Aby zwiększyć komfort użytkowania łóżka, warto zastanowić się dobrze nad jego wyborem.

 

Dobry projekt

W dużej sypialni byłoby żal nie wykorzystać dostępnej przestrzeni i nie umieścić w niej odpowiednio dużego łóżka. Powinno ono być wykonane z myślą o ergonomii i komforcie użytkowania. Łóżko jest kupowane raz na wiele lat i przez tak długi okres powinno bez zarzutu nam służyć. Oznacza to, że musi być wykonane z najwyższą starannością, przy użyciu materiałów najlepszej jakości.

 

Idealnie dopasowani

Samo łóżko to nie wszystko. Należy też wybrać właściwy dla swoich potrzeb materac. Materace dzieli się przede wszystkim ze względu na ich twardość – większość osób wybiera średniotwarde, ale na rynku dostępne są nawet materace bardzo twarde. Są również takie, które – w zależności od strony użytkowania – pełnią funkcję bardzo twardego lub średniotwardego podłoża. Inną cechą, ze względu na którą klasyfikuje się materace, jest grubość, która waha się zazwyczaj w przedziale od kilkunastu do dwudziestu paru cm. Kolejną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę przy doborze materaca do łóżka, jest jego skład i sposób wykonania – wyróżnia się materace piankowe oraz sprężynowe. Dodatkowymi aspektami, jakie uwzględnia się przy wyborze materaca, są: antyalergiczność i właściwości ortopedyczne. Zarówno doskonałej jakości łóżka, jak i nowoczesne materace można znaleźć na stronie: http://centrummateracy.com.

 

W twoim stylu

Wybór łóżka to gwóźdź programu w całym procesie urządzania sypialni. W pierwszej kolejności zwraca się uwagę na jego wymiary i wygodę, ale wygląd jest sprawą równie ważną. Łóżko musi pasować do wystroju sypialni, ale poniekąd również do charakteru właściciela.

Pierwszym kryterium (poza wielkością), według którego dobiera się łóżko, jest kształt: może być nieco zaokrąglony lub bardziej wyrazisty i „z pazurem”. Kolejnym miernikiem jest obicie, przy którym należy zatrzymać się odrobinę dłużej. Trzeba bowiem zdecydować o sposobie szycia, rodzaju materiału i jego kolorze. Poprzez wybór konkretnego modelu właściciel łóżka może wyrazić samego siebie. Dzięki temu będzie czuł się w nim znacznie lepiej i każdego wieczora będzie chętnie do niego wracał.