Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Luksusowy salon – jak go urządzić?

Luksusowy salon – jak go urządzić?

Luksusowy salon – jak go urządzić?

Można powiedzieć, że salon jest sercem każdego domu. Pełni on rolę nie tylko miejsca wypoczynku, ale także miejsca, w którym przyjmujemy gości, dlatego podczas jego urządzania, staramy się, by urządzić go perfekcyjnie i luksusowo.

Na początku warto podkreślić, że luksus nie ma nic wspólnego z przepychem. Styl luksusowy to taki, w który wszystko jest uproszczone i umiarkowane – im mniej tym lepiej. Trzymając się tej zasady przy urządzaniu salonu, możemy być pewni, że wszyscy będą zachwyceni efektem końcowym.

Styl luksusowy charakteryzuje się także stonowanymi kolorami. Przeważają tutaj brązy, biele ale także szarości i kolory kremowe. Do tych kolorów używa się złotych lub srebrnych dodatków i ozdób, jednak w małych dawkach, by uniknąć wspomnianego już przepychu.

Zaczynając urządzanie, postarajmy się zaplanować jedno miejsce, czy to będzie kanapa czy fotel, które będzie głównym akcentem, do którego dobierzemy resztę mebli i dodatków – będzie to centralne miejsce salonu.

Podstawę elegancji i luksusu stanowią zróżnicowane faktury i tekstury, nadają one niepowtarzalnego charakteru każdemu wnętrzu. Materiały, które świetnie sprawdzą się w dużym, luksusowym salonie to szlachetne gatunki drewna, kamień, perskie dywany, skórzane meble. Meble w salonie nie muszą być z jednego kompletu, powinien je jednak łączyć jakiś wspólny element – kolor lub złote/srebrne detale.

Świetnym pomysłem jest połączenie salonu z jadalnią i wstawienie do niego dużego stołu z krzesłami, który może być wykorzystywany podczas rodzinnych spotkań. Warto zwrócić tutaj uwagę na stół linosa, który przykuwa uwagę swoją prostotą i funkcjonalnością. Jego oryginalność będzie pasować do każdej aranżacji i dodatkowo nada jej charakteru.

Wykańczając nasz salon, nie zapominajmy o obrazach. W luksusowym salonie musi się znaleźć miejsce na dzieła sztuki. Nie muszą być one bardzo drogie, wystarczy, że będą oryginalne i będą przyciągać wzrok. Pamiętajmy jednak o tym, że obrazy muszą pasować do reszty pomieszczenia.

Gdy już wiemy jak urządzić salon, czas zabierać się do pracy!