Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Jak umeblować sypialnię?

Jak umeblować sypialnię?

Jak umeblować sypialnię?

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej śpimy i odpoczywamy po męczącym dniu. Jak ją umeblować, aby nie tylko dobrze się prezentowała, ale i była urządzona praktycznie?

Aranżujemy sypialnię

Sypialnia powinna być tak urządzona, aby sprzyjała wyciszeniu i relaksowi. To nie tylko kwestia odpowiednich mebli, ale również koloru ścian, podłogi, tkanin oraz różnego rodzaju dodatków. Generalnie w sypialni powinny dominować kolory nastrajające do wypoczynku. Należy raczej unikać czerwieni oraz innych jaskrawych barw, które mogą pobudzać układ nerwowy. Warto postawić na estetyczne brązy oraz beże, choć należy zauważyć, że warto zachować umiar z tymi kolorami, ponieważ w nadmiarze mogą sprawiać przytłaczające i ponure wrażenie. Inne ciekawe barwy, które powinny się sprawdzić w sypialni, to: ecru, kość słoniowa, cappuccino i odcienie kawy z mlekiem.

 

Jakie meble powinny się znaleźć w sypialni?

W sypialni powinno się znaleźć przede wszystkim wygodne i funkcjonalne łóżko, które będzie łączyło w sobie walory praktyczne z estetycznymi. Im bardziej komfortowy i zdrowszy dla kręgosłupa materac, tym oczywiście lepiej. Standardowe wymiary dwuosobowego materaca wynoszą 200 x 140/160 cm (jest to wielkość minimalna). Nieopodal łóżka warto postawić białe szafki nocne. Oprócz tego przestrzeń sypialnianą warto byłoby wypełnić komodą oraz jakąś większą szafą (na ubrania, bieliznę, pościel etc.). To tyle, jeśli chodzi o elementarne wyposażenie każdej sypialni. Co do elementów dodatkowych, które mogą się pojawić, ale nie muszą, zaliczyć do nich należy toaletkę, kominek, a także lustro (najlepiej, żeby było na tyle duże, aby odbijało całą sylwetkę). Dobrym pomysłem może się też okazać wstawienie do sypialni eleganckiego fotela, w którym po trudach dnia będzie można oddać się relaksującej lekturze.

 

Stare porzekadło głosi, że jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Dlatego warto zadbać o wszystkie szczegóły w sypialni, by później móc cieszyć się przez długie lata spokojnym, twardym snem.