Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Wyposażamy łazienkę

Wyposażamy łazienkę

Wyposażamy łazienkę

Urządzasz łazienkę? Zapoznaj się koniecznie z naszymi poradami, które pomogą Ci ją odpowiednio wyposażyć.

Każda łazienka powinna być odpowiednio wyposażona. Przydadzą się w niej takie sprzęty i akcesoria jak pralka, suszarka do włosów, depilator czy stojak na ręczniki. Warto inwestować w produkty dobrej jakości, które posłużą nam przez długie lata. Poniżej podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji zakupowych.

 

Pralka

Pralka jest podstawowym urządzeniem, które powinno znaleźć się w każdej łazience. Im liczniejsza rodzina, tym więcej ubrań do prania. Dlatego zalecamy kupno pralki o możliwie najbardziej pojemnym bębnie, w którym będzie można pomieścić wszystkie rzeczy. Pralki dzielimy zasadniczo na ładowane od przodu i od góry. Te drugie są wygodniejsze w obsłudze, ale należy pamiętać, że modele ładowane od przodu mają większy bęben. Najlepiej kupić pralkę z możliwie największą ilością różnych programów, odpowiedzialnych za czyszczenie bawełny, tworzyw syntetycznych, pościeli, odzieży sportowej, cienkich i delikatnych tkanin, za odplamianie, wirowanie itd. Wielkość urządzenia powinna być dostosowana do rozmiarów łazienki.

 

Depilatory lub elektryczne maszynki do golenia

W łazience nie powinno też zabraknąć elektrycznego depilatora. Dzięki temu użytecznemu urządzeniu zaoszczędzisz sobie zbyt częstego chodzenia do kosmetyczki – będziesz mogła przeprowadzić zabieg depilacji samodzielnie w domu. W sklepach z asortymentem elektrycznym znajdziesz całe mnóstwo najrozmaitszych depilatorów, które różnią się od siebie jakością, designem, ilością posiadanych funkcji oraz ceną. Wybierz produkt, który będzie odpowiadał w stu procentach Twoim oczekiwaniom.

 

Stojaki i wieszaki na ręczniki

Bardzo przydatnym akcesorium są również stojaki i wieszaki na ręczniki. Warto je postawić blisko wanny lub kabiny prysznicowej, tak aby mieć do nich swobodny dostęp tuż po kąpieli. Oferta sklepów z asortymentem łazienkowym jest tak szeroka, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Poszczególne stojaki różnią się od siebie liczbą rączek, kolorystyką i ogólnym designem. Bardzo atrakcyjnie prezentują się zwłaszcza srebrne wieszaki do łazienki.

 

Powyżej wymieniliśmy tylko najpotrzebniejsze sprzęty i akcesoria. Dużym udogodnieniem, którego nie uwzględniliśmy, a o którym warto byłoby jeszcze na końcu wspomnieć, są półki do łazienki. To na nich zmieścisz wszystkie potrzebne utensylia.