Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Samodzielne wykonanie mebli czy zakup?

Samodzielne wykonanie mebli czy zakup?

Samodzielne wykonanie mebli czy zakup?

Zastanawiałeś się kiedyś nad samodzielnym wykonaniem mebli do domu? Sprawdź, jakie narzędzia będą ci potrzebne do zrealizowania pierwszego projektu!

Znalezienie odpowiednich mebli do jadalni czy salonu może być trudne, szczególnie jeśli chodzi o stere deski. Meble wykonane z tego typu materiału są niepowtrzalne, nie ma dwóch takich samych stołów czy ław. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie do aranżacji loftowych powierzchni użytkowych w domu lub biurze.

 

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zakup mebli, warto znać strony, które mają w swojej ofercie ciekawe projekty. Dobrym przykładem będzie tutaj Art Loft. Ta manufaktura zajmuje się ręcznym wytwarzaniem mebli na potrzeby indywidualnych projektów, dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu lub umiejętności niezbędnych do samodzelnego wykonania mebli.

 

Jeśli jednak zdecydujemy się na samodzielne wykonanie mebli, warto zaznajomić się z podstawami stolarki i zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Przygodę ze stolarką warto rozpocząć od prostych i łatwych w realizacji projektów. Dobrym rozwiązaniem będzie stolik kawowy wykonany ze starych palet. W co zatem należy się zaopatrzyć, aby nie zostać zaskoczonym podczas takiego projektu?

 

Do wykonania stolika kawowego będziemy potrzebować następujących narzędzi:

  • młotek,
  • łom,
  • ręczna piła tarczowa lub zwykła ręczna piła platnica,
  • klej do drewna,
  • ściski stolarskie,
  • papier ścierny.

 

Za pomocą łomu i młotka rozkładamy palety na poszczególne deski i wyjmujemy z nich gwoździe. Przy pomocy piły odcinamy uszkodzone fragmenty desek, które mogą pękać podczas rozkładania palet. Do wykonania blatu wybieramy najdłuższe deski i łączymy je krawędziami, smarując obficie klejem. Deski układamy na ściskach i dokręcamy je, aż klej wypłynie. Warto zakładać ściski naprzemiennie z góry i z dołu, aby zapobiec wygięciu się panelu w łuk. Do wykonania nóg sklejamy ze sobą cztery deski o jednakowej szerokości, nadadzą one bardziej masywnego wyglądu konstrukcji. Całość dokładnie szlifujemy i pokrywamy powłoką zabezpieczającą.

 

Jeśli jednak samodzielne wykonanie takiego projektu nas przerasta - zawsze możemy wejść na tę stronę i umówić się na wizytę w shoowroomie.