Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Poduszka ortopedyczna – sposób na zdrowy sen

Poduszka ortopedyczna – sposób na zdrowy sen

Poduszka ortopedyczna – sposób na zdrowy sen

Zdrowy sen jest podstawą dobrego samopoczucia. Dlatego warto zapewnić sobie jak najkorzystniejsze warunki nocnego wypoczynku. Jednym ze sposobów na zwiększenie komfortu spania jest kupno poduszki ortopedycznej.

 

Wiele osób uskarża się na bóle kręgosłupa szyjnego i obręczy barkowej. Skąd się biorą takie dolegliwości? Otóż przyczyną jest na ogół niezdrowa pozycja przybierana podczas siedzenia czy snu. Niekiedy winę za ten stan rzeczy ponosi nieodpowiednia poduszka, która nie dostosowuje się do anatomii ludzkiego ciała. Rozwiązaniem jest poduszka ortopedyczna, która spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.


 

Poduszka ortopedyczna – jakie korzyści przynosi?

Poduszka ortopedyczna pozwala wypocząć, odciąża mięśnie, zapewnia prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego w trakcie snu. To produkt dedykowany pacjentom borykającym się z zespołami bólowymi oraz przeciążeniowymi kręgosłupa, dyskopatią, napięciowymi oraz migrenowymi bólami głowy, zaburzeniami snu. Wszystkie te dolegliwości bardzo często są spowodowane nieodpowiednim ułożeniem ciała. Poduszka tradycyjna nie może się równać z poduszką ortopedyczną. Ta ostatnia daje gwarancję stuprocentowego i wolnego od niedogodności wypoczynku, zapewniającego organizmowi odpowiednią regenerację po ciężkim dniu.


 

Budowa poduszki ortopedycznej

Poduszka ortopedyczna ma specjalnie wyprofilowane podparcie, które zapewnia odpowiednie ułożenie odcinkowi szyjnemu kręgosłupa. Dzięki takiemu kształtowi mięśnie przykręgosłupowe w odcinku szyjnym mogą odpocząć (co jest niemożliwe w przypadku używania zwykłej poduszki). Specyficzny kształt poduszki ortopedycznej został opracowany przez lekarzy ortopedów, neurologów, fizjoterapeutów oraz specjalistów zajmujących się zaburzeniami snu. Użytkowanie takiej poduszki przynosi znaczną ulgę, zwłaszcza osobom z dyskopatią.


 

Zastosowania profilaktyczne

Warto wspomnieć, że poduszka ortopedyczna nie tylko przyczynia się do zwiększenia komfortu nocnego wypoczynku, ale również pozwala zapobiec różnego rodzaju dolegliwościom, które są następstwem wieloletniego spania na poduszkach niespełniających wymogów zdrowego snu. Niekiedy, w razie pojawienia się dolegliwości bólowych, trudno nam zlokalizować ich przyczynę. A przyczyna nie zawsze musi być bezpośrednia. O ile jedna noc przespana w sposób niezdrowy dla kręgosłupa może nie pociągnąć za sobą żadnych poważnych konsekwencji poza tymczasowym odrętwieniem i innymi tego typu dolegliwościami, to długie lata spędzone na spaniu w nieodpowiedniej pozycji nieuchronnie muszę przynieść negatywne skutki.


 

Siedzący tryb życia a użytkowanie poduszki ortopedycznej

Dzisiejsze czasy wymuszają na nas siedzący tryb życia, który jest odpowiedzialny za wiele poważnych dolegliwości i dysfunkcji organizmu. Aby ustrzec się przed groźnymi następstwami niezdrowego stylu życia, warto zadbać o komfortowe warunki wypoczynku. Kupno poduszki ortopedycznej będzie opłacalną inwestycją, która zwróci się nam w przyszłości brakiem problemów z górnym odcinkiem kręgosłupa i innymi niedogodnościami.

W odpowiedzi na niesprzyjające naszemu zdrowiu fizycznemu czasy duży nacisk kładzie się obecnie na różne formy dbania o siebie. Mowa tu o zdrowotnych dietach, modzie na sport, unikaniu biernego wypoczynku itd. Używanie poduszki ortopedycznej to jeden z kluczowych elementów tego prozdrowotnego trendu.


 

Gdzie kupić poduszkę ortopedyczną?

W różnego rodzaju sklepach można znaleźć całe mnóstwo rozmaitych poduszek ortopedycznych. Oferta rynkowa jest na tyle bogata, że każdy znajdzie z pewnością produkt odpowiadający w zupełności swoim oczekiwaniom. Warto rozejrzeć się za specjalistycznymi punktami sprzedaży, mającymi w swojej ofercie asortyment rehabilitacyjny. Niemało godnych uwagi poduszek rehabilitacyjnych można też znaleźć w sieci.


 

Dzięki poduszce ortopedycznej, która ma specyficzny, dostosowany do anatomii ludzkiego ciała kształt, zapewnimy sobie komfortowy, zdrowy sen, który pozwoli organizmowi odpowiednio się zregenerować po ciężkim dniu. Dlatego nie warto żałować pieniędzy, zwłaszcza że jest to stosunkowo niedrogi wydatek.