Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Poduszka ortopedyczna - co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Poduszka ortopedyczna - co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Poduszka ortopedyczna - co powinieneś wiedzieć przed zakupem?

Na jakość naszego snu oraz zdrowie oprócz materaca ogromny wpływ ma poduszka. To na niej spoczywa głowa oraz odcinek szyjny kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne stanowią świetną alternatywę dla tradycyjnych poduch.

Dlaczego sen jest ważny?

Przeciętna osoba każdego dnia spędza 8 godzin doby na spaniu. Stanowi to aż 1/3 naszego życia. Organizm potrzebuje odpowiedniej dawki snu tak samo, jak potrzebuje jedzenia oraz picia. W trakcie spoczynku regeneracji podlega ciało oraz umysł. Sen ma duże znaczenie dla efektywnego funkcjonowania mózgu.

Niedobór snu skutkować może:

  • bólami głowy,
  • obniżoną odpornością,
  • zaburzeniami mowy oraz wzroku,
  • przyrostem masy ciała,
  • drażliwością,
  • stresem,
  • kłopotami z pamięcią,
  • wystąpieniem stanów lękowych,
  • problemami z koncentracją.

Podsumowując – jeżeli nasz organizm nie będzie się w pełni regenerował, to z czasem doświadczymy bardzo nieprzyjemnych powikłań, przez które stracimy zdolność do poprawnego funkcjonowania. Zaburzenia snu mają różne przyczyny. Należy przede wszystkim zadbać o odpowiednią dietę, dotlenienie organizmu oraz aktywność fizyczną. Niezwykle ważne jest również nauczenie się radzenia sobie w sytuacjach stresowych, ponieważ bardzo mocno wpływają one na naszą psychikę, co skutkować może problemami ze snem. Równie istotnym elementem jest spanie na dobrym materacu oraz poduszce. Nieodpowiednia pozycja leżąca może przyczynić się do zaburzenia jakości snu.

 

Dlaczego warto zamienić zwykłą poduszkę na ortopedyczną?

Zwykłe poduszki nie zapewniają idealnego podparcia głowy oraz odcinka szyjnego. Z reguły są one zbyt miękkie lub zbyt twarde. Te pierwsze sprawiają, że głowa zapada się do środka, przez co kręgosłup w trakcie snu ciągle pracuje i jest obciążony. Jeśli zaś poduszka jest zbyt twarda, nacisk na głowę i szyję jest zbyt duży, co skutkować może silnymi bólami tuż po przebudzeniu.

Poduszki ortopedyczne charakteryzują się wyjątkowym kształtem, którego zadaniem jest prawidłowe podtrzymywanie głowy oraz odcinka szyjnego. Dzięki temu nasz kręgosłup podczas snu odpoczywa i może w pełni się zregenerować po ciężkim dniu.

 

Co warto wiedzieć przed zakupem poduszki ortopedycznej? Podsumowanie

Przed wybraniem poduszki ortopedycznej należy przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość jej wykonania. Dzięki temu unikniemy zakupu produktu, który nie spełni swojego zadania, jakim jest zagwarantowanie zdrowego snu. Drugim czynnikiem jest twardość poduszki. Nie powinna ona być zbyt miękka ani zbyt twarda, gdyż wtedy kręgosłup nie będzie odpowiednio się regenerował. Ostatnią kluczową kwestią jest rozmiar. Zasada jest bardzo prosta – osoby o węższych ramionach powinny wybrać mniejszą poduszkę, zaś te o szerszych – większą. Kupno dobrej poduszki ortopedycznej z pewnością przyczyni się do poprawy jakości snu, naszego stanu zdrowia oraz kondycji kręgosłupa.

Sprawdź najlepsze ortopedyczne poduszki w Centrum Materacy.