Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Poduszka anatomiczna - czym się różni od tradycyjnej?

Poduszka anatomiczna - czym się różni od tradycyjnej?

Poduszka anatomiczna - czym się różni od tradycyjnej?

Źle dobrana poduszka może negatywnie wpłynąć na jakość snu i zaszkodzić kręgosłupowi. W poniższym artykule dowiemy się, czym jest poduszka anatomiczna i jakie ma ona zalety.

Czym jest poduszka anatomiczna?

Ten rodzaj poduszki ma za zadanie dostosować się do naszego ułożenia i jak najkorzystniej wpływać na nasz kręgosłup. Korzystając z anatomicznej poduszki, zapewniamy sobie idealną pozycję ramion, barków, szyi oraz głowy podczas snu.

 

Jak wybrać dobrą poduszkę anatomiczną?

Oferta poduszek anatomicznych jest dość szeroka, dlatego należy zastanowić się, czego dokładnie potrzebujemy, aby wybrać tą najlepszą.

Aby móc wybrać poduszkę idealną dla siebie, musimy wiedzieć, jak śpimy. To jest najważniejsze kryterium. Osoby, które przez większą część nocy śpią w jednej pozycji (na plecach lub na boku) powinny zdecydować się na poduszkę profilowaną. Takim osobom zapewni ona dogodną pozycję dla barków, głowy i ramion. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku osób, które lubią zmieniać pozycję podczas snu: dla nich zaleca się kupno poduszki nieprofilowanej.

Dla kobiet, ze względu na ich delikatność, odpowiednie będą poduszki miękkie. Wiele sklepów w swojej ofercie posiada poduszki z wyciągiem z różnych kwiatów, np. dzikiej róży. Dla mężczyzn lepszym rozwiązaniem będą twardsze modele.

Producenci poduszek anatomicznych przygotowali też coś dla osób, które często podróżują i lubią zasypiać w pociągu, aucie lub samolocie. Takie poduszki charakteryzują się małym rozmiarem, jednak nie wpływa to na komfort spania.

 

Czym różni się poduszka anatomiczna od tradycyjnej?

Dowiedzieliśmy się już, czym dokładnie jest poduszka anatomiczna. Ale czym różni się ona od swojego tradycyjnego odpowiednika?

Najpopularniejsza tradycyjna poduszka zapewnia podniesienie głowy względem tułowia i tylko częściowe podparcie szyjnego odcinka kręgosłupa. Dłuższe stosowanie takiej poduszki może skutkować bólami szyi, barków oraz górnej części kręgosłupa. Po jakimś czasie taka poduszka ulega również spłaszczeniu, co jeszcze gorzej wpływa na komfort snu. Poduszki anatomiczne wykonane są z wysokiej jakości pianek wysokoelastycznych, dzięki czemu poduszka nie ulega spłaszczeniu oraz deformacji. Warto wspomnieć też o tym, że pianki są bardzo przewiewne, dzięki czemu poduszka oddycha i oddaje ciepło.

 

Podsumowanie – czy warto kupić poduszkę anatomiczną?

Jak najbardziej. Poduszka anatomiczna jest lepszym rozwiązaniem niż poduszka tradycyjna (sprawdź poduszki Bio Double). Będzie ona miała nie tylko wpływ na nasz sen, ale także na zdrowie, gdyż jej głównym celem jest zadbanie o kręgosłup, barki oraz głowę. Taka poduszka będzie nam również dłużej służyła, gdyż w odróżnieniu od poduszki tradycyjnej nie odkształca i nie spłaszcza się.