Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Odkurzacze przemysłowe - sprawdź ich funkcjonalność oraz miejsca gdzie są niezastąpione

Odkurzacze przemysłowe - sprawdź ich funkcjonalność oraz miejsca gdzie są niezastąpione

Odkurzacze przemysłowe - sprawdź ich funkcjonalność oraz miejsca gdzie są niezastąpione

est wiele typów, modeli i rodzajów maszyn czyszczących dedykowanych firmom sprzątającym lub jednostkom dbającym o utrzymanie czystości. Warto wybrać te polecane do konkretnej czynności, ponieważ zwykłym mopem - chociaż jest bardzo użyteczny - nie zawsze wiele się zdziała.

Jednym z takich sprzętów, które są niezwykle funkcjonalne, jednak stale niedoceniane są odkurzacze przemysłowe. Poznaj ich niebywałe zastosowanie i sprawdź gdzie mogą się przydać!

Odkurzacz przemysłowy - nie taki zwykły odkurzacz

Odkurzacze przemysłowe, mimo, że również przeznaczone są do zachowania czystości na podłodze lub wykładzinie, nieco różnią się od zwyczajnych odkurzaczy stosowanych w domu. Przede wszystkim ich działanie jest wyspecjalizowane, co oznacza, że nie są przeznaczone do zbierania zwykłego kurzu czy drobnych śmieci z ziemi, ale do pochłaniania nawet niebezpiecznych substancji. Otóż ze względu na zdolność do ‘’walki z zanieczyszczeniami’’ wyróżnia się kilka rodzaów przemysłowych odkurzaczy. Znajdziesz je np. w bogatej ofercie angielskiej marki Numatic.


Rodzaje odkurzaczy przemysłowych

1. Klasyczny odkurzacz przemysłowy

Różnorodność zanieczyszczeń pod kątem ich niebezpieczeństwa zobowiązuje do tego, aby równie różnorodne były odkurzacze przemysłowe. Z tego względu wyróżnia się te do zaawansowanego sprzątania, jak i do użytku na co dzień. Przykładem takiego klasycznego odkurzacza przemysłowego jest Nunatic NDD 900A, który pochłania kurz, pyły oraz daje możliwość podłączenia elektronarzędzi.

2. Odkurzacze do sprzątania niebezpiecznych odpadów na sucho

Odkurzacze przemysłowe do sprzątania na sucho przeznaczone są do podłóg, dywanów, a także powierzchni ponadpodłogowych. Pozwalają usunąć szkodliwe dla zdrowia substancje, składniki i odpady, np. azbest.

3. Odkurzacze do zbierania pyłów wyposażone w specjalne filtry

Odkurzacze z filtrami pozwalają na pochłanianie niebezpiecznych pyłów, których nie da się wyeliminować przy pomocy zwykłego odkurzacza lub mopa. Niektóre pyły są bardzo niebezpieczne, np. azbest i dlatego też należy zadbać o ich skuteczną redukcje z miejsca, w którym przebywasz lub pracują inni. Odkurzacz przemysłowy z filtrem sprawdza się w zakładach produkcyjnych i na budowach.

4. Odkurzacz na wózku przemysłowym

Takie odkurzacze mogą być dedykowane zarówno do sprzątania na sucho, na mokro, a także do odkurzania niebezpiecznych pyłów, jak i zwykłego kurzu. Cechą charakterystyczną odkurzaczy na wózku jest ich duża pojemność - są one ciężkie i dlatego wymagają umocowania ich na samojezdnych kółkach, ułatwiających sprzątanie. Dzięki dużej objętości są polecane do czyszczenia dużych nawierzchni.

5. Odkurzacze z pomocniczymi akcesoriami czyszczącymi

Marka Numatic oferuje również wysokiej jakości odkurzacze z wieloma akcesoriami. Wśród nich znajdują się wymienne końcówki, m.in. szczotki i ssawki. Zapewniają one zaawansowane sprzątanie nawierzchni wymagającej użycia odmiennych końcówek.

6. Odkurzacze z opcją odpylania i segregacji odpadów

Odkurzacze tego typu dedykowane są profesjonalnym firmom sprzątającym, które dbają o czystość w bardzo ważnych miejscach, które stanowią zagrożenie dla zdrowia ludzi poprzez pyły i odpady znajdujące się tam. System segregacji odpadów uruchamia się automatycznie podczas ich zbierania, z kolei system odpylania nie zawodzi na różnorodnym poziomie zapełnienia worka.


Więcej informacji na temat wyższych modeli odkurzaczy przemysłowych, inne ich typy, ale również odmienne urządzenia czyszczące znajdziesz na stronie marki Numatic.