Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Naklejki na szyby – prywatność i ciekawa dekoracja

Naklejki na szyby – prywatność i ciekawa dekoracja

Naklejki na szyby – prywatność i ciekawa dekoracja

Wścibskim nie pozwalają zaglądać do środka, a jednocześnie przepuszczają znaczną ilość światła. Naklejki na szyby i okna nadają się zarówno do punktów usługowych, jak i prywatnych mieszkań, głównie parterowych. Jak wybrać i nanieść takie naklejki?

 

Prosto i estetycznie

Mowa o naklejkach, które przepuszczają światło i matują okno do wybranej wysokości, aby z ulicy nie można było podejrzeć, co dzieje się w środku. Takie rozwiązanie jest popularne wśród salonów urody czy biur, które są zlokalizowane na parterze, a ich okna wychodzą na ulicę lub ruchliwe chodniki. Często klei się je również na szyby oddzielające od siebie biura i lokale wewnątrz budynku.

 

Naklejki na szyby i okna to bardzo praktyczne oraz estetyczne rozwiązanie. Często o wiele lepsze niż zamontowanie oddolnej plisy lub rolety, która bardzo dokładnie ukrywa wnętrze, ale zabiera też mnóstwo światła, co sprawia, że w pomieszczeniu jest znacznie ciemniej.

 

Naklejki można poza tym zamówić z motywem indywidualnym lub wybrać motyw z dostępnych wzorów (np. wzory geometryczne, drzewa, rośliny, budowle). W porównaniu do typowych rozwiązań są tańsze i łatwiej dopasować je do wybranej szyby, samodzielnie docinając materiał.

 

Naklejki możemy klei zarówno duże i wysokie szyby, jak i na mniejsze, dzielone okno. Wszystko jest kwestią dobrania odpowiedniego rozmiaru. Producenci i drukarnie specjalizujący się w naklejkach dopasowują i przycinają wzór zgodnie z wytycznymi klienta.

 

Wady naklejek na szyby i okna

Największą wadą naklejek na szyby jest ich wymagający montaż. Niektórzy producenci zalecają klejenie na suchą, czystą szybę, jednak sprawdza się to wyłącznie w przypadku małych naklejek. Większe należy kleić na mokro. Wymaga to precyzji i uwagi, a na końcu uporania się z zalegającą pod naklejką warstewką wody.

 

Można ją ściągnąć i wyprowadzić na zewnątrz za pomocą gumowego skrobaka samochodowego. Niestety, pęcherzyki powietrza lub zacieki i tak mogą pozostać pod naklejką. Wówczas można przebić je igłą, co pozwoli na ujście powietrza i odparowanie wody.