Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pralki?

Pralka jest jednym z nieodzownych w mieszkaniu urządzeń. Jaką pralkę kupić aby służyła nam przez lata?

 

Rodzaje pralek

Konsumenci najczęściej wybierają pralki wolnostojące, napełniane od frontu. Zdarza się jednak, że w łazience brakuje miejsca na pralkę. Wówczas bardzo dobrym rozwiązaniem okazuje się pralka do zabudowy, którą można zainstalować np. w kuchni. Kuchenne pralki skonstruowane mogą być na dwa sposoby: z bębnem otwieranym od góry bądź, jak w przypadku większości pralek wolnostojących, od frontu. Pierwszy sposób ma tę zaletę, że ułatwia załadowanie bębna. Pralki z takim bębnem są jednak zazwyczaj węższe, w związku z czym mogą pomieścić mniejszą ilość ubrań.

 

Pralki o różnych wielkościach

Zanim zdecydujemy się na zakup pralki, powinniśmy zastanowić się nad wygospodarowaniem dla niej przestrzeni w mieszkaniu. Nieuwzględnienie warunków mieszkaniowych przy zakupie jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego o dużych gabarytach jest lekkomyślne i może zakończyć się koniecznością remontu tudzież frustrującą zmianą planów w aranżacji wnętrza. Zwłaszcza pralki do zabudowy wymagają ścisłych pomiarów i szczególnej staranności w zagospodarowywaniu mieszkaniowej przestrzeni.

Warto byłoby również wziąć pod uwagę rodzaj tkanin, które zamierzamy prać. Wprawdzie zdecydowana większość produkowanych współcześnie pralek wyposażona jest w co najmniej kilka programów, pozwalających dostosować intensywność oraz charakter prania do rodzaju pranych tkanin, ale poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko ilością, ale i przebiegiem programów.