Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Poduszki ortopedyczne są coraz bardziej popularne ze względu na swoje prozdrowotne właściwości. Zapewniają komfort i porządny sen. Jak w gąszczu rozmaitych propozycji wybrać model, który będzie najbardziej odpowiadał naszym potrzebom?

 

Szeroki wybór

Ponieważ sklepy z asortymentem rehabilitacyjnym pękają w szwach od rozmaitych poduszek ortopedycznych, potencjalny nabywca może mieć pewien kłopot z dokonaniem wyboru. Na rynku pojawia się mnóstwo podróbek niskiej jakości, co jest związane z dużym popytem na poduszki tego typu. Dlatego należy wystrzegać się pozostawiających wiele do życzenia imitacji oraz produktów wadliwych. Poduszki ortopedyczne są przeznaczone nie tylko dla osób, które mają dyskopatię i problemy z kręgosłupem. Mają zastosowanie profilaktyczne, zapobiegają powstawaniu wielu różnych dolegliwości związanych z szyją oraz górnym odcinkiem kręgosłupa. To wydatek, który z całą pewnością się opłaca.


 

Dobrej jakości poduszki ortopedyczne

Jeśli zależy Ci na kupnie dobrej jakości poduszki ortopedycznej, wybieraj produkty firm, które cieszą się dobrą renomą i zaufaniem klientów. Nabywając poduszkę ortopedyczną wyprodukowaną przez solidną markę, zyskujesz pewność, że zakupiony produkt spełni wszystkie Twoje oczekiwania i nie okaże się np. imitacją prawdziwej poduszki ortopedycznej (wysokiej jakości poduszki ortopedyczne znajdziesz na stronie www.dlaspania.pl). Prym w tej branży wiodą producenci zajmujący się wytwarzaniem i sprzedażą sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego. Poduszka wyprodukowana przez taką firmę z pewnością okaże się strzałem w dziesiątkę.


 

Okres gwarancji

Przy zakupie należy zwrócić uwagę na okres gwarancji, którym objęty dany produkt. Rozpiętość czasowa jest tutaj bardzo szeroka – niektóre poduszki mają jedynie półroczną gwarancję, inne – nawet pięcioletnią. Niekoniecznie długi okres gwarancji musi zaświadczać o walorach użytkowych danego produktu, choć należy zauważyć, że na ogół tak właśnie jest – im dłuższy okres gwarancji, tym większa pewność, że dany produkt spełni wszystkie oczekiwania nabywcy. Dlatego warto sugerować się tym czynnikiem przy ocenianiu jakości poduszki ortopedycznej.


 

Wysokość poduszki oraz materiał

Należy również zwrócić uwagę na inne rzeczy. Np. istotna jest wysokość. Osoby o masywnej budowie ciała powinny zdecydować się na poduszkę o większych rozmiarach; natomiast dla osób szczuplejszych doskonałym wyborem będzie poduszka nieco niższa.

Innym kryterium różnicującym jest materiał, którym wypełnia się tego typu poduszki. Jest to albo pianka poliuretanowa, albo też visco-elastic. Te dwa materiały różnią się od siebie pod paroma względami, ale wykazują też podobieństwa. Przede wszystkim są bardzo elastyczne i sprężyste, dopasowują się do kształtu głowy, pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar i stanowią solidną podporę dla szyi. Tym to właśnie zaletom poduszki ortopedyczne zawdzięczają swój dodatni wpływ na zdrowie i samopoczucie.


 

Poduszka ortopedyczna jest znacznym udogodnieniem, dzięki któremu zapewnisz sobie komfort podczas snu i pozwolisz mięśniom kręgosłupa wypocząć. To produkt dedykowany zwłaszcza osobom cierpiącym na różnego rodzaju dolegliwości, ale w ramach profilaktyki mogą go również używać osoby całkowicie zdrowe.