Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Jak wyposażyć sklep, aby przyciągał klientów?

Jak wyposażyć sklep, aby przyciągał klientów?

Jak wyposażyć sklep, aby przyciągał klientów?

Klientów można zwabić nie tylko szerokim i atrakcyjnym asortymentem. Równie ważnym czynnikiem, mającym wydatny wpływ na przychody ze sprzedaży, jest wygląd sklepu, zależny m.in. od rodzaju i jakości mebli eksponujących towar.

Jak zwrócić uwagę klientów?

Mówi się, że na wybory konsumenckie duży wpływ ma nie tylko jakość produktu, ale również jego opakowanie. Kolorowe, estetyczne opakowanie nasuwa nam pozytywne skojarzenia i stanowi jak gdyby obietnicę zaspokojenia potrzeby, z powodu której po dany produkt sięgamy. To samo można powiedzieć o sklepach: chętnie chodzimy do takich punktów sprzedaży, gdzie jest czysto, ładnie i wygodnie, omijamy natomiast miejsca brudne, zaniedbane i niechlujne. Aby odnieść sukces w handlu, należy liczyć się z tym podstawowym uwarunkowaniem. Warto zadbać o to, aby wnętrze sklepu było niejako wizytówką przedsiębiorcy i nie odstraszało potencjalnych klientów.

 

Od czego należy zacząć?

Najwięcej ambarasu właściciele sklepów mają z meblami. Zasadniczo powinny być one dopasowane do kształtu pomieszczenia i umożliwiać swobodne poruszanie się po nim. Nie ma nic bardziej irytującego niż niewłaściwie poustawiane regały, które przy odrobinie wysiłku można by rozlokować lepiej. Najważniejsza jest funkcjonalność, a zaraz po niej – walory estetyczne. Należy maksymalnie wyzyskać możliwości aranżacyjne pomieszczenia, które zamierzamy zapełnić meblami i towarem.

 

Meble sklepowe

Co do samych mebli, muszą być one dostosowane nie tylko do przestrzeni sklepowej, ale również do sprzedawanych produktów. Jest to bardzo istotne kryterium, którego nie można pominąć przy aranżacji wnętrza. Półki czy też regały odpowiednie dla asortymentu spożywczego mogą okazać się niewystarczające dla odzieży i obuwia. Przed zakupem i wstawieniem do sklepu mebli należy się upewnić, że będą one należycie pełniły swoją funkcję i np. nie ugną się pod ciężarem asortymentu. Ewentualne wątpliwości warto zawsze skonsultować ze sprzedawcą.

Poza tym ważny jest również materiał, z którego meble sklepowe są wykonane. Najtrwalszym, najestetyczniejszym i najbardziej godnym zaufania materiałem jest paulownia. Meble z niej wykonane są lekkie, a jednocześnie niezwykle wytrzymałe, mają unikalny i miły dla oka wygląd. Znajdziesz je m.in. w ofercie sklepu abm.com.pl.

 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak podjąć to wyzwanie z klasą, mając na uwadze wszystkie czynniki mogące przyczynić się do powodzenia interesu. W przypadku sprzedaży stacjonarnej jednym z takich czynników, jak już powiedzieliśmy, jest wygląd sklepu oraz jakość mebli składających się na jego wyposażenie. Zarówno pod tym, jak i pod każdym innym względem wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Tylko wtedy możemy być spokojni o losy firmy: reszta jest już wypadkową zewnętrznych okoliczności, pozostających poza zasięgiem naszego wpływu.