Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Daj się wyręczyć

Daj się wyręczyć

Daj się wyręczyć

Zmywarka do naczyń należy do tych sprzętów, bez których, gdy już je mamy, nie wyobrażamy sobie życia. Bardzo szybko przyzwyczajamy się do tego, że wyręcza nas w jednym z najbardziej nielubianych zajęć, jakim jest mycie naczyń. Nie warto jej kupować w pośpiechu i bez zastanowienia.

Pierwszą zmywarkę stworzyła i opatentowała  kobieta - Josephine Cochrane, jednak różniła się ona sporo od tych współczesnych. Zmywarkę w takiej formie, jaka znana jest obecnie, skonstruował w 1924 roku William Howard Livens - brytyjski inżynier. Kupując zmywarkę warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Zmywarki to urządzenia, które mają dwie podstawowe zalety - po pierwsze wyręczają nas w mało lubianym zajęciu, po drugie są ekonomiczne i pozwalają oszczędzać nie tylko czas, ale i wodę. Dla każdej ze zmywarek przypisana jest klasa energetyczna. To ważna informacja mówiąca o tym, jakie jest średnie zużycie energii podczas standardowej pracy urządzenia. Mycie w zmywarce, to również spora oszczędność. Podczas jednego cyklu mycia zużywa się nie więcej niż 12 litrów wody.

Podobno kuchnia jest tym pomieszczeniem w domu, w którym znajduje się najwięcej bakterii. Ich ulubione miejsce to gąbki do mycia naczyń i ściereczki. Znajdują się też w niedomytych naczyniach. Dzięki zmywarkom nasza kuchnia jest o wiele czyściejsza i zdrowsza. Przed zakupem warto również zastanowić się nad tym, jakiej pojemności zmywarka jest nam potrzebna. Wpływ na taką decyzję powinna mieć przede wszystkim liczba osób w rodzinie. Zbyt duża zmywarka dla jednej czy dwóch osób to problem z zapełnieniem jej, a przetrzymywanie zbyt brudnych naczyń zbyt długo nikomu nie jest w smak i mija się z celem. Istotna jest również wielkość kuchni – do małej lepiej wybrać zmywarkę średniej wielkości. Zmywarka jest sprzętem, w który warto zainwestować, ma bowiem wiele zalet, o których nie trzeba przekonywać żadnej pani domu.