Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Wyposażenie  »  Czym się kierować przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Czym się kierować przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Czym się kierować przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Poduszka ortopedyczna zapewnia zdrowy, komfortowy sen. Dlatego stanowi bardzo atrakcyjny substytut tradycyjnych, niewyprofilowanych poduszek. Ale jakie kryteria uwzględnić przy jej zakupie?

 

Jest bardzo ważne, aby wybrać poduszkę odpowiadającą w stu procentach nie tylko naszym oczekiwaniom i preferencjom, ale również taką, która będzie najbardziej dopasowana do anatomii naszego ciała. Dlatego warto przy podejmowaniu decyzji zakupowej zwrócić uwagę na kilka istotnych kryteriów. Jeśli to zaniedbamy, możemy nabyć produkt nieodpowiedni, który tylko nasili nasze dolegliwości.


 

Skonsultuj się ze specjalistą

Jeśli chcesz mieć pewność, że wybierzesz poduszkę, która sprawdzi się znakomicie i będzie całkowicie dostosowana do anatomii Twojego ciała, zwróć się o pomoc do kogoś, kto będzie mógł Ci udzielić fachowej porady. Taką osobą może być wykwalifikowany fizjoterapeuta czy też przedstawiciel profesjonalnego personelu sklepu rehabilitacyjnego. Możesz też zatelefonować do biura obsługi firmy, która prowadzi sprzedaż poduszek ortopedycznych (dobrej jakości produkty kupisz na stronie www.dlaspania.pl). Na pewno uzyskasz wszystkie niezbędne informacje.

Jeśli natomiast z braku czasu czy też jakichś innych powodów nie możesz sobie pozwolić na skonsultowanie się ze specjalistą, możesz dokonać wyboru samodzielnie, kierując się paroma istotnymi czynnikami, o których mowa poniżej.


 

Na co zwracać uwagę przy wyborze poduszki ortopedycznej?

Dostępne na rynku poduszki ortopedyczne różnią się od siebie m. in. rozmiarami. Przy podejmowaniu decyzji zakupowej należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności na budowę anatomiczną własnego ciała. Kluczowe znaczenie ma szerokość barków. Dla osób z szerokimi barkami, odznaczających się zwalistą budową, najodpowiedniejsze będą poduszki największe, mające wysokość 13-15 cm. Natomiast osobom o mniej okazałej sylwetce zaleca się poduszki najniższe, mieszczące się w granicach 10-11 cm.

W specjalistycznych sklepach rehabilitacyjnych można też znaleźć poduszki o regulowanej wysokości. Kosztują one co prawda nieco więcej, ale za to umożliwiają perfekcyjne dostosowanie wysokości poduszki do anatomii ciała. Tego typu produkty zaopatrzone są w specjalną wkładkę, którą można wyjmować i umieszczać w poszewce, zależnie od potrzeb.

Należy też uwzględnić „wrażliwość” poduszki na siłę nacisku. Na ogół poduszki ortopedyczne wypełnia się pianką poliuretanową lub visco-elastic. Oba te materiały odznaczają się wysoką jakością i idealnie podpierają górny odcinek kręgosłupa podczas snu. Ale występują między nimi subtelne różnice. Dlatego warto samemu sprawdzić, który materiał bardziej będzie nam odpowiadał.

Pianka poliuretanowa jest bardzo sprężysta, nie odkształca się, przy tym zapewnia odpowiednią wentylację. Bardziej będzie się nadawała dla osób, które wydzielają dużo potu w okolicach głowy i szyi. Natomiast pianka visco-elastic to materiał, który zapewnia równomierne rozłożenie sił nacisku na poduszkę. Dopasowuje się do pozycji ciała podczas snu, przyczynia się do zmniejszenia napięcia w okolicach ramion i szyi.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki okażą się przydatne dla potencjalnych nabywców poduszki ortopedycznej. To niewątpliwie produkt wart swojej ceny.