Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Ogród  »  Ogród jako przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi

Ogród jako przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi

Ogród jako przestrzeń sprzyjająca odpoczynkowi

Wiele osób narzeka dzisiaj na to, że zbyt duże tempo życia , zbyt dużo stresów i generalnie, mnóstwo innych negatywnych czynników, nie pozwala im zwolnić obrotów.

Jak wypoczywać?

Umówmy się, co do jednego. Zatrzymać się na chwilę, by pomyśleć, albo nie myśleć o niczym, tylko po prostu odpocząć. Jakoś na przestrzeni lat, doszło do tego, że ludzie zaczęli traktować odpoczynek jak luksus lub coś, co powoduje u nich wyrzuty sumienia. I to jest najbardziej niepokojące. No bo jak można odczuwać negatywne stany i emocje wobec czegoś, co z założenia ma być zupełnym przeciwieństwem?

Na szczęście, nasza życiowa przestrzeń daje nam różne możliwości, w których można zapomnieć o tym, że zapomnieliśmy zwolnić. Tak jest. Chodzi konkretnie o różne parki, skwery. Takie miejsca to świetny sposób na odpoczynek, w różnych porach roku, nie tylko w ciepłe miesiące.

Wyjdź do ogrodu, pooddychaj

Zobacz, tak łatwo jest zapewnić dziś sobie kontakt z chwilą ciszy i spokoju. Polub tę perspektywę, bo dzięki temu znacznie prościej będzie ci odetchnąć. W tej całej gonitwie, w obowiązkach. Skwery, ławki ogrodowe, trawniki, miejsca gdzie możesz w spokoju posiedzieć, poczytać książkę i pomyśleć. To świetna metoda na wyluzowanie się, złapanie dystansu i naładowanie baterii. Przecież każdy potrzebuje czasem zregenerować swoje energetyczne zasoby. Każdy potrzebuje rozwiązania, które rzeczywiście pozwoli zwolnić tempo. W gruncie rzeczy, przecież nic cię to nie kosztuje.

Pamiętaj o rozsądku

Bieganina za codziennymi sprawami może uzależniać. Niestety, wiążą się tym też pewne ryzykowne czynniki. Podwyższona podatność na stres, występowanie różnego rodzaju niebezpiecznych chorób, ryzyko utraty zdrowia czy ograniczenia sprawności w wyniku powikłań. Aby się przed tym zabezpieczyć, po prostu dbaj o siebie i nie rób wszystkiego w pełnym pędzie. Zwolnij i ciesz się tym, co dzieje się dookoła.