Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Ogród  »  Meble ogrodowe z wyprzedaży - pomysł na tanie i atrakcyjne urządzenie przydomowego ogrodu

Meble ogrodowe z wyprzedaży - pomysł na tanie i atrakcyjne urządzenie przydomowego ogrodu

Meble ogrodowe z wyprzedaży - pomysł na tanie i atrakcyjne urządzenie przydomowego ogrodu

Pięknie i ze smakiem urządzony ogród to marzenie każdego właściciela. Jednak trzeba liczyć się z faktem, że bywa to również dość kosztowne, zwłaszcza jeżeli na wyposażeniu ogrodu ma się znaleźć stylowa mała architektura i nowocześnie zaprojektowane meble ogrodowe.

Aby spełniał swoją funkcję wypoczynkową jako miejsce wspólnego spędzania czasu całej rodziny, powinien mieć w odpowiednich miejscach ustawiony stoliczek lub ławę oraz miejsca do siedzenia: krzesła, wygodne fotele ogrodowe lub ławeczkę.

Dla wielu posiadaczy ogrodów konieczność zakupu mebli ogrodowych to inwestycja bardzo nadwyrężająca domowy budżet. Odkładają zakupy z roku na rok, podglądając z zazdrością ogród sąsiada lub znajomych, a sami nie decydują się na zakupy. To błąd wynikający najczęściej z niewiedzy, że istnieją sposoby, aby urządzić ogród w miarę tanio bez konieczności estetycznych kompromisów. Wbrew pozorom zafundowanie sobie eleganckich mebli ogrodowych wcale nie musi być tak drogie, jak podpowiada wyobraźnia. Jak to zrobić? Najlepszym wyjściem jest wyprzedaż mebli ogrodowych organizowana w niektórych sklepach czy hurtowniach. Wbrew pozorom, oferowane na wyprzedaży meble wcale nie ustępują jakością tym, które kupuje się na co dzień. Są równie trwałe, solidnie wykonane z dobrych materiałów i estetyczne. Zwykle wyprzedaże pojawiają się po zakończeniu sezonu lub tuż przed jego rozpoczęciem. Często w promocyjnych cenach można kupić również końcówki serii lub pojedyncze egzemplarze: krzeseł, ławek, stoliczków. 

Pozostaje kwestia wyboru materiałów. Najczęściej spotyka się meble ogrodowe wykonane z tworzyw sztucznych. Łatwo utrzymać je w czystości, są lekkie i wygodne do przenoszenia, a wilgoć nie działa na nie niekorzystnie. Dostępne są w wielu atrakcyjnych wzorach i kolorach. Osoby bardziej wymagające mogą zdecydować się na zakup na wyprzedaży mebli wykonanych z impregnowanego i lakierowanego drewna lub z wyjątkowo solidnego żeliwa.