Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Ogród  »  Jak uatrakcyjnić ogród?

Jak uatrakcyjnić ogród?

Jak uatrakcyjnić ogród?

Przydomowy ogród może być magicznym miejscem, w którym chętnie będziemy spędzać czas. Jak można go uatrakcyjnić?

Przywilej posiadania własnego ogrodu nie jest dany każdemu. Ci, którzy mogą się nim cieszyć, bardzo często nie doceniają możliwości, jakie oferuje im własna zielona przestrzeń na świeżym powietrzu. A szkoda. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak zaaranżować ogród, aby stał się enklawą spokoju i relaksu, do której chętnie będziemy wracać.


Miejsca do siedzenia

W pierwszej kolejności należy zadbać o jakieś miejsca do siedzenia. Jeśli ogród ma służyć wypoczynkowi, bezwarunkowo powinny się tam znaleźć wygodne krzesła. Można też zdecydować się na drewniane ławki lub wieloosobową huśtawkę. Aby zabezpieczyć meble przed szkodliwym oddziaływaniem warunków atmosferycznych, warto umieścić je np. w altance. W przeciwnym razie bardzo kłopotliwe będzie składanie i rozkładanie krzeseł za każdym razem, gdy tylko zechcemy korzystać z uroków własnego ogrodu.

 

Namiot imprezowy

Bardzo dobrym rozwiązaniem może być postawienie w ogrodzie specjalnego namiotu, przy czym nie chodzi nam tu o namioty turystyczne, które rozbijamy np. na biwaku, lecz o konstrukcję o wiele przestronniejszą i bardziej złożoną. Namioty tego typu można obejrzeć sobie tutaj: https://dascompany.com/. To doskonałe miejsce do organizowania różnego rodzaju imprez.

 

Przestrzeń dla dzieci

Warto też zadbać o przestrzeń przyjazną maluchom. Wasza latorośl na pewno się ucieszy, jeśli sprezentujecie jej trampolinę, huśtawkę czy np. zjeżdżalnię. Można też pomyśleć o małym domku na drzewie, jakkolwiek należy oczywiście zadbać o to, aby dostęp do niego nie był zbyt trudny dla kilkuletniego dziecka.

 

Fontanna

Dla podniesienia walorów estetycznych ogrodu warto również wybudować w dogodnym miejscu fontannę. W upalne letnie wieczory miło będzie zasiąść przy niej i przysłuchiwać się hipnotyzującemu szumowi wody, sącząc w międzyczasie drinka i przyglądając się psotom najmłodszych członków rodziny.

 

Garść powyższych wskazówek powinna Czytelnikowi pomóc w zaaranżowaniu własnego ogrodu. Im bardziej uatrakcyjnimy przydomową przestrzeń na świeżym powietrzu, tym chętniej będziemy spędzali w niej czas.