Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Mieszkanie  »  Odkurzacze do zadań specjalnych

Odkurzacze do zadań specjalnych

Odkurzacze do zadań specjalnych

Częste sprzątanie mieszkania może być bardzo uciążliwe. Szczególnie, jeśli nie mamy odpowiedniego sprzętu, który mógłby ułatwić nam prace porządkowe. Ręczne usuwanie włosów, sierści, kurzu, okruchów i innych zanieczyszczeń jest pracochłonne.

Chcąc usprawnić sobie pracę dobrze jest skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych odkurzaczy. W artykule omawiamy te modele, które ułatwią nam codzienne porządki.

Odkurzacz z turboszczotką

Tego rodzaju sprzęt charakteryzuje się szczotką do zadań specjalnych. Turboszczotka jest zamontowana na końcu rury odkurzającej. Do działania wykorzystuję moc ssącą sprzętu, zatem uruchamia się dopiero po włączeniu odkurzacza. Składa się ona ze specjalnych wałków ze szczotkami, które pozostają w stałym ruchu obrotowym podczas działania sprzętu. Dzięki temu z powodzeniem usuwa różnego rodzaju zabrudzenia. Doskonale nadaje się do czyszczenia dywanów z zalegającego na nich kurzu, sierści i włosów. Turboszczotka dociera do włókna dywanów u samej nasady. Niektóre z odkurzaczy tego rodzaju posiadają dodatkową funkcję czyszczenia na mokro. Dzięki niej mamy możliwość dokładniejszego odkurzania powierzchni z wszelkich pyłów i włosów. Tego rodzaju sprzęt jest szczególnie polecany dla alergików. Odkurzacz z turboszczotką i funkcją prania można kupić za pośrednictwem internetowego sklepu firmy Mango.

Odkurzacz piorący

Odkurzacze na wodą są to sprzęty, które przy pomocy wody zwalczają różnego rodzaju zabrudzenia. Przy zastosowaniu odpowiedniego środka piorącego, dostosowanego do posiadanego rodzaju sprzętu, możemy przywrócić dawny blask dywanom, wykładzinom, kanapom itp. Dodatkową zaletą tego rodzaju odkurzaczy jest oczyszczanie pranych przestrzeni z pyłów alergizujących. Ma to szczególnie duże znaczenia w domach, w których mieszkają uczuleniowcy.

Odkurzacz centralny

System odkurzania centralnego należy zainstalować już na etapie budowy domu. Dlatego też zazwyczaj jest on stosowany w domkach jednorodzinnych, szeregowcach i nowo wybudowanych apartamentowcach. W skład odkurzacza centralnego wchodzą: rury ssące zamontowane wewnątrz ścian, jednostka centralna, gniazda, do których należy podłączyć rurę i szczotkę odkurzającą. Tego rodzaju sprzęt stanowi duże udogodnienie w prowadzeniu prac porządkowych.

Odkurzacz przemysłowy

Jest to sprzęt wysoce specjalistyczny i przeznaczony do zadań specjalnych. Doskonale sprawdza się zarówno w biurach, na budowach, jak i w warsztatach. Wśród odkurzaczy przemysłowych wyróżnia się: odkurzacze dostosowane do potrzeb firm sprzątających, odkurzacze biurowe, odkurzacze do usuwania pyłów szkodliwych i azbestu, odkurzacze antystatyczne i antywybuchowe, odkurzacze do usuwania wiórów oraz odkurzacze do zbierania na sucho i na mokro. Dzięki wąskiej specjalizacji niektórych z nich możemy być pewni, że z powodzeniem poradzą sobie w trudnych warunkach. Dodatkowo tego typu odkurzacze nie tylko utrzymują porządek, ale i dbają o zdrowie i życie ludzi pracujących w trudnych warunkach np. z azbestem.