Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Mieszkanie  »  Jak ułatwiać sobie życie na miarę XXI wieku?

Jak ułatwiać sobie życie na miarę XXI wieku?

Jak ułatwiać sobie życie na miarę XXI wieku?

We współczesnych mieszkaniach coraz częściej pojawiają się urządzenia niewymagające ręcznej obsługi. Jest to trend zauważalny i rozpowszechniający się w bardzo szybkim tempie. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo tego typu nowinki technologiczne staną się standardem.

Wzrastającej popularności automatyki domowej sprzyja stosunkowo niska cena poszczególnych urządzeń tego typu oraz ich funkcjonalność. Nie musisz być milionerem, aby twój mikser włączał się sam o ściśle określonej porze, a światło elektryczne w twoim domu reagowało na klaśnięcia dłoni. Rynek akcesoriów mieszkaniowych obfituje w wiele różnego rodzaju udogodnień, które czynią życie łatwiejszym i przyjemniejszym. Poniżej prezentujemy kilka z nich.


Wystarczy klasnąć

Światło elektryczne reagujące na klaśnięcie jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, znajdującym zastosowanie nie tylko w prywatnych mieszkaniach, ale również w przemyśle. Czego potrzebujemy, aby wyposażyć swój dom w takie udogodnienie? Niezbędny będzie zestaw elektroniczny do samodzielnego montażu (znajdziemy go np. tutaj: https://el12.pl/automatyka,k329) oraz lutownica. Montaż poszczególnych elementów nie powinien sprawić nikomu większych trudności. Czujniki zamontowane w urządzeniach tego typu są zaprogramowane w taki sposób, aby reagowały tylko na klaśnięcia dłoni, ignorując przypadkowe dźwięki pochodzące z otoczenia. Przez wzgląd na walory wizualne układu należy zatroszczyć się również o estetyczną, miłą dla oka obudowę.


Jedno kliknięcie

Specjalne zestawy sterowania bezprzewodowego umożliwiają uruchomienie wielu różnych urządzeń za pomocą jednego przycisku. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, które docenią zwłaszcza osoby starsze. Nie musisz już włączać osobno poszczególnych lamp czy też zapuszczać każdą z żaluzji oddzielnie. Nie musisz nawet wstawać z fotela – wystarczy, że naciśniesz guzik. Wszystko dzieje się samo. Zestawy sterowania bezprzewodowego działają w ramach systemu EXTRA FREE, który jest niezbędnym warunkiem zintegrowania ze sobą poszczególnych urządzeń.


Automatyczne włączanie TV

Chciałbyś, aby twój telewizor włączał i wyłączał się automatycznie o określonej godzinie? A może wolałbyś, aby po przyjściu do domu czekała już na ciebie nastrojowa, relaksująca muzyka? Żaden problem – wystarczy, że zaopatrzysz się w specjalny pilot, wyposażony w timer. Piloty tego typu można z powodzeniem wykorzystywać do zaprogramowywania telewizorów, tunerów TV/SAT, odtwarzaczy DVD oraz sprzętu HI-FI. Nie są zbyt drogie, co czyni je produktem tym bardziej atrakcyjnym.


Opisane powyżej udogodnienia to zaledwie kropla w morzu niezliczonych możliwości, jakie oferuje współczesna technologia. Jeśli interesujesz się elektroniką i chciałbyś samodzielnie wykonywać urządzenia ułatwiające codzienne funkcjonowanie, poszukaj w internecie specjalistycznych blogów i forów, na których inni pasjonaci majsterkowania dzielą się swoimi pomysłami, a być może znajdziesz coś, co cię zainspiruje.