Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Dom  »  Budowa domu energooszczędnego – najważniejsze kwestie

Budowa domu energooszczędnego – najważniejsze kwestie

Budowa domu energooszczędnego – najważniejsze kwestie

Budowa domu wiąże się zawsze z dużą, konkretną inwestycją. Obserwując branżę budowlaną, można spostrzec, że realizacja niektórych zleceń ciągnie się długimi miesiącami, a niekiedy nawet latami. Co jest najważniejsze przy budowie domu?

Przed rozpoczęciem prac budowlanych powinniśmy przede wszystkim wykonać szczegółowy kosztorys. Wbrew pozorom nie da się bez tego rozpocząć dobrze budowy. Zawsze wtedy będzie ryzyko, że coś ważnego pominiemy lub też zaskoczą nas jakieś dodatkowe koszty, których nie byliśmy w stanie przewidzieć. Kosztorys prawidłowo wykonany powinien zawierać wszystkie wydatki: zarówno te związane z zakupem materiałów oraz z instalacjami sanitarnymi, jak również te związane z wykonaniem konkretnych prac. Specjaliści i eksperci w dziedzinie budownictwa zachęcają do dodawania w ramach kosztorysu około 30% niespodziewanego budżetu. Zawsze wtedy będziemy pewni, że w razie jakichkolwiek problemów będziemy w stanie pokryć jakieś nieprzewidziane wydatki. Dobry kosztorys to spokój ducha i pewność, że nic nas nie zaskoczy.

Warto stawiać na domy energooszczędne – to bez wątpienia przyszłość w branży budowlanej. Nie zawsze oszczędzanie na materiałach budowlanych wyjdzie nam „na zdrowie”. W dłuższej perspektywie czasowej energooszczędny dom to bardzo duża oszczędność. Grubszy portfel odczujemy już po kilku miesiącach. Rachunki za prąd będą dużo niższe. Istotny przy budowie energooszczędnego domu jest zakup odpowiednich materiałów. Nie wiesz, jakie wybrać? Nie szkodzi – dobra ekipa budowlana z pewnością doradzi. Wiele firm budowlanych troszczy się o klienta i działa wielowymiarowo – nie tylko wykonuje wszystkie prace na bardzo wysokim poziomie, ale także doradza i nierzadko zajmuje się zakupem wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz materiałów. Jeśli trafimy na taką firmę, możemy być naprawdę spokojni o naszą inwestycję. Wszystko zostanie wykonane fachowo i będzie zapięte na ostatni guzik. Najlepsze ekipy korzystają też z dobrego sprzętu budowlanego, w tym między innymi z miniżurawi Maeda.

Warto postawić na dom energooszczędny. Decydując się na taką budowę, idziemy z duchem czasu. Dbamy o swoje zdrowie oraz całe środowisko naturalne.