Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Świąteczna kolorystyka wnętrza

Świąteczna kolorystyka wnętrza

Świąteczna kolorystyka wnętrza

Święta Bożego Narodzenia należą do najbardziej tradycyjnych świąt. Z pokolenia na pokolenie przekazujemy towarzyszące Gwiazdce zwyczaje: sposób dekorowania choinki, niezmienny repertuar potraw wigilijnych, śpiewanie kolęd, składanie świątecznych życzeń.

Święta a moda

Wydawałoby się, że święta Bożego Narodzenia odporne są na modę. I rzeczywiście pewne elementy pozostają niezmienne. Musi być choinka z bombkami, lampki na choince, ozdobne świece, 12 potraw na wigilijnym stole, piernik i makowiec. Moda wpływa jednak na kolorystykę bombek, kształt świec i świeczników, przepisy na ciasta.

 

Świąteczne kolory

Tradycyjnymi kolorami świąt Bożego Narodzenia jest czerwień i zieleń. Zielona choinka stanowi bardzo dobre tło dla czerwonych bombek. Dodatkowe efekty tworzą zdobienia w kolorze złotym lub srebrnym. Zarówno odcienie czerwieni, jak i zieleni powinny być głębokie, nasycone, w ciemniejszej tonacji. Ciekawe efekty można osiągnąć dzięki delikatnym dodatkom w kolorze srebrnym, złotym lub białym.

Piękne sztuczne choinki z szybką wysyłką: http://swieta.dom.pl/493-choinki

 

Co roku styliści starają się wprowadzić coś nowego i zburzyć tradycję. Wprowadza to nowe trendy i nakręca koniunkturę. Przez kilka lat modne były choinki zdobione bombkami w jednym kolorze, np. czerwonym, złotym lub granatowym, zielonym. Takie choinki były eleganckie, ale brakowało im spontaniczności i radości. Obecnie wróciły do mody choinki obwieszone bombkami w różnych kolorach, z ręcznie zdobionymi motywami. Na choince powinny znaleźć się także dekoracje wykonane ręcznie (samodzielnie lub zakupione w sklepie) z materiałów naturalnych, np. kordonka (aniołki, gwiazdki), włóczki (bombki, choinki), wikliny (gwiazdki, choinki), papieru kolorowego (łańcuchy). Możliwości są nieograniczone i zależą wyłącznie od inwencji twórcy. Rękodzieło i motywy ludowe to obecnie obowiązujący i najpopularniejszy trend w aranżacji wnętrz, nie tylko z okazji świąt.

 

Swoich zwolenników mają także zupełnie nowatorskie i nietypowe rozwiązania. Do jednych z nich należy biała choinka. Nie ma nic wspólnego z tradycją i naturą, ale doskonale wpisuje się w nowoczesne aranżacje.