Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Plakat – czy warto go wykorzystać w aranżacji?

Plakat – czy warto go wykorzystać w aranżacji?

Plakat – czy warto go wykorzystać w aranżacji?

Plakat to popularny element dekoracyjny wnętrza. Można go wykorzystać w aranżacji domu i w przestrzeni publicznej jako sposób na stylowe urozmaicenie wnętrza.

Plakat dekoracyjny

Plakat jest doskonałym elementem dekoracyjnym w domu i w miejscach publicznych dzięki trzem zaletom. Po pierwsze, powieszony w domu i w miejscach, gdzie przebywa dużo osób, np. w kawiarni, restauracji, klubie fitness albo na siłowni i na świetlicy ożywia wnętrze oraz tworzy wyjątkową atmosferę. Odpowiednio dobrany plakat sprawia, że pomieszczenie staje się przyjemne, ciepłe oraz nabiera charakteru i kontrastu. Powieszenie kilku plakatów blisko siebie może stworzyć wyjątkową kompozycję dekoracyjną. W ten sposób przełamuje to nudę.

Po drugie, jest tanim sposobem na ozdabianie wszystkich ścian, tańszym niż ich malowanie i tapetowanie. Dzięki czemu się opłaca. Po trzecie, wystój wnętrza można szybko zmienić, gdy wymienimy nasze plakaty na inne. Dzięki temu w szybki i w prosty sposób możemy stworzyć nową aranżację wnętrza w zupełnie nowym stylu. Przykładem jest plakat star wars, który jest rewelacyjnym dodatkiem dekoracyjnym dla fana „Gwiezdnych Wojen”. Dzięki plakatowi w szybki sposób zaaranżujemy wnętrze w filmowym stylu.

Wybrany plakat

Wybór plakatu jest uzależniony od miejsca, w którym chcemy go powiesić. Inny powiesimy w salonie, inny w pokoju dziecięcym lub w kuchni. Jeśli ma ozdabiać ścianę w naszym domu i w mieszkaniu, powinien być zgodny z naszymi zainteresowaniami, pasjami i charakterem, czyli mówić coś o nas. Powinien także pasować do wnętrza i dobrze się z nim komponować. Minimalistyczny plakat jest polecany, kiedy wnętrze jest pełne kolorów, kontrastów i różnych dodatków, natomiast wnętrze proste i minimalistyczne wymaga mocnego akcentu w postaci kontrastowego i wyróżniającego się plakatu.

Zawsze kierujmy się gustem i rozwagą w podejmowaniu ostatecznych decyzji, aby w naszym mieszkaniu panowała harmonia w dekoracjach, a wnętrze było przytulne i osobiste.

Plakat może być także elementem wyposażenia pokoju dziecięcego i młodzieżowego. Wtedy powinien być oryginalny lub zabawny, zawsze dopasowany do wieku dziecka i zgodny z jego zainteresowaniami. Dzięki plakatom możemy zaaranżować każde wnętrze w sposób stylowy i modny oraz praktyczny. Zawsze kiedy pomyślimy o zmianie aranżacji, możemy szybko nasze plakaty wymienić na bardziej dopasowane do nowego wnętrza.

fot. www.Artiglo.pl