Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Meble na wymiar w łazience - dlaczego warto?

Meble na wymiar w łazience - dlaczego warto?

Meble na wymiar w łazience - dlaczego warto?

Polska łazienka jest zazwyczaj łazienką małą, w dodatku posiadającą wnęki w ścianach, co jeszcze bardziej udziwnia jej wymiary.

Dlatego bardzo często w tego typu pomieszczeniach potrzebujemy niecodziennych rozwiązań, na które pozwalają nam producenci mebli do łazienek, którzy tworzą je na wymiar. Jest to bardzo wdzięczny sposób na to, aby w łazience zmieścić jak najwięcej niezbędnych dla nas przedmiotów, zarazem nie tracąc na wyglądzie pomieszczenia.

 

Dlaczego meble na wymiar?

Zamówienie mebli na wymiar jest świetnym rozwiązaniem szczególnie wtedy, kiedy ze względu na wielkość pomieszczenia nie da się zaszaleć z zakupem gotowych mebli. Meble łazienkowe pozwalają nam zapanować nad bałaganem w pomieszczeniu, ukrywać oraz segregować kosmetyki, brudną odzież czy zapas papieru toaletowego. Zobacz, jak wiele wariantów kolorystycznych mebli jest na rynku: http://defra.pl/kolory/. Nasze łazienki bywają niezwykle małe, dlatego tak ważne jest odpowiednie rozmieszczenie urządzeń sanitarnych oraz mebli. Kiedy wybierasz meble łazienkowe albo pobierasz wymiary dla mebli na zamówienie, musisz pamiętać o tym, że korzystanie z łazienki powinno być komfortowe.

Pamiętajmy również o tym, że meble łazienkowe wymagają odpowiednich materiałów chroniących przed wilgocią i wyższą temperaturą, dlatego bardzo istotny jest wybór materiałów, z których mają być zrobione, np. fronty szafek powinny być lakierowane.

 

Zalety mebli na wymiar w łazience

Meble na zamówienie to ukłon w stronę indywidualnych potrzeb klienta. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do pomieszczenia są o wiele bardziej praktyczne od gotowych mebli.

Meble na wymiar są:

 • funkcjonalne,
 • praktyczne,
 • estetyczne i zgodne z naszymi upodobaniami,
 • swobodnie dopasowane do konfiguracji pomieszczenia,
 • często rozwiązaniem, które pozwala na zastosowanie różnych nietypowych funkcji mebli,
 • dopasowane do najdziwniejszych wymiarów i wnęk znajdujących się w łazience,
 • atrakcyjne cenowo.

 

Wady mebli na wymiar w łazience

Jednak przed zakupem mebli poszukajmy ofert dobrych i sprawdzonych. Bywa, że możemy nabrać się na atrakcyjną cenę i kupić meble bardzo niskiej jakości oraz nieodpowiednio zabezpieczone przed panującymi w łazience warunkami. Inną sprawą, na którą musimy uważać, jest to, że nawet stosunkowo wysoka cena nie gwarantuje nam wysokiej jakości, dlatego tak bardzo trzeba uważać przy doborze odpowiedniej firmy, która wykona nam meble. Gotowe meble sklepowe to często produkt sprawdzony, poddany odpowiednim testom, a decydując się na meble na wymiar należy pamiętać o tym, że:

 • są utrudnieniem w trakcie remontów,
 • pewnym zobowiązaniem, gdyż mebli do zabudowy nie zamontujemy tak po prostu w całkiem nowym miejscu,
 • posłużą nam wiele lat, gdyż ich demontaż nie jest prosty,
 • cena mebli na wymiar jest zazwyczaj wyższa niż gotowych zestawów.

Meble na wymiar oczywiście mają więcej zalet niż wad i są świetnym rozwiązaniem dla osób o unormowanej sytuacji mieszkaniowej. Meble łazienkowe na wymiar to świetny sposób na to, aby wykorzystać każdy kawałek powierzchni funkcjonalnej w naszej łazience, w której zazwyczaj nie ma zbyt wiele miejsca.