Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Meble industrialne do ciekawych wnętrz

Meble industrialne do ciekawych wnętrz

Meble industrialne do ciekawych wnętrz

Jak znaleźć ciekawe meble? Czym się kierujemy przy wyborze dobrych loftowych stołów? Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej!

Aranżacja wnętrza jest bardzo poważnym wyzwaniem. Odpowiedni projekt jest podstawą do tego, aby dobrze czuć się w nowym lub remontowanym wnętrzu. Wraz z poziomem skomplikowania projektu rośnie też zapotrzebowanie na charakterystyczne i niebanalne rozwiązania konstrukcyjne, wykończeniowe. Rośnie też zapotrzebowanie na nietuzinkowe meble, które podkreślą indywidualny charakter wnętrza.

 

Jak wiadomo, sercem każdego domu jest jadalnia. To właśnie tam najczęściej spotykają się domownicy przy wspólnych posiłkach. Datego warto zadbać o odpowiedni wystrój tego pomieszczenia. Głównym obiektem jadalni jest stół. Jeśli zdecydowaliśmy się nadać jadalni styl industrialny, to bezwzględnie powinniśmy zapoznać się z ofertą stołów znajdującą się na tej stronie. Tak jak w przypadku całego pomieszczenia, tak i w kwestii mebli wszystko zaczyna się od projektu.

 

Art-loft podchodzi do projektów w bardzo indywidualny sposób. Wszystkie z nich przechodzą fazę prototypowania oraz testów, dzięki czemu można w odpowiedni sposób określić wytrzymałość konstrukcji oraz funkcjonalność. Wszystkie meble robione są ręcznie, a co za tym idzie -każdy z nich ma w sobie coś indywidualnego. Do produkcji wykorzystywane jest sezonowane lite drewno orzechowe, które nadaje niepowtarzalny wygląd wszystkim meblom ze względu na unikalny rysunek słojów. Gładkie blaty świetnie kontrastują z surowymi nogami wykonanymi ze stali, w niektórych modelach beton konstrukcyjny znajduje zastosowanie jako stopa stabilizująca całą konstrukcję.

 

Masywne, ale i eleganckie kształty mebli industrialnych idealnie wpisują się w kanon wyposażenia loftowych wnętrz. Dopełnieniem takiego pomieszczenia powinny być także stylowe wykończenia ścian, podłogi i sufitu. Wszystko zależy od tego, jakimi możliwościami dysponujemy. Zawsze warto zwracać uwagę na obiekty, które możemy wykorzystać we własnej kompozycji. Takim obiektem mogą być np. stare cegły na ścianach lub wyeksponowana więźba dachowa. W braku tego typu elementów możemy spróbować użyć betonu konstrukcyjnego do wykonania mebli takich jak stołki czy lady - dzięki swojej surowości pozwoli on zbliżyć się do surowych klimatów industrialnego stylu.