Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Manhattan, londyńskie City, a może wieża Eiffela? Fototapety z panoramami miast

Manhattan, londyńskie City, a może wieża Eiffela? Fototapety z panoramami miast

Manhattan, londyńskie City, a może wieża Eiffela? Fototapety z panoramami miast

Fototapety to modny sposób wykańczania ścian. Dzięki nim można całkowicie zmienić wnętrze. Wśród dostępnych wzorów, oprócz pejzaży czy brył geometrycznych, na szczególną uwagę zasługują panoramiczne widoki miast. Przekonaj się, dlaczego warto mieć fototapetę na swojej ścianie!

Czym jest fototapeta?

Fototapeta to nic innego jak rodzaj tapety z nadrukowaną na specjalnym materiale fotografią, przeznaczonej do wyklejania ścian wewnątrz budynków. Jest to rodzaj wydruku wielkoformatowego na wymiar. Do wyboru są gotowe wzory, ale jest także możliwość stworzenia fototapety z własną grafiką. W wyborze odpowiedniej fototapety ważna jest podstawa, na której zostanie ona wydrukowana. Zasadniczo zdjęcia drukuje się na podłożu lateksowym, winylowym, na papierze lub jako folię samoprzylepną. Można jeszcze wydrukować fotografię jako obraz canvas – jest to specjalny materiał, imitujący płótno.

Charakterystyka materiałów:

  • fototapeta winylowa – produkuje się ją na podkładzie z fiżeliny; ma dużą gramaturę – 320 gramów na metr kwadratowy; cechuje ją gładkość, odporność na wilgotność i temperaturę,
  • fototapeta lateksowa – matowa, nie odbija światła, polecana szczególnie na ściany nienarażone na duże zabrudzenia,
  • fototapeta papierowa – fototapeta o niskiej gramaturze, najtańszy dostępny podkład, polecana do miejsc suchych i nienarażonych na mechaniczne uszkodzenia,
  • folia samoprzylepna – najłatwiejsza w naklejeniu, nie wymaga większych nakładów pracy, może być matowa lub połyskowa,
  • obraz canvas – materiał imitujący płótno malarskie; druk jest przygotowany do powieszenia go na wybraną ścianę.

 

Jaką fototapetę wybrać?

Motywy, wzory czy całe fotografie potrafią nieźle namieszać, ponieważ im większy wybór, tym trudniej się na coś zdecydować. Wzór fototapety powinien być podyktowany rodzajem pomieszczenia, do jakiego chcesz ją wykorzystać: inna grafika będzie do pokoju dziecięcego, inna do kuchni, a inna do salonu czy sypialni. Bardzo modnym i chętnie wybieranym motywem jest fototapeta z panoramą miasta. Jest nie tylko efektowna, ale także pozwala optycznie poszerzyć pomieszczenie lub nadać mu głębię. Dzięki niej możesz stworzyć sobie „okno” na wybrane przez siebie miasto. Daje to niesamowite wrażenie mieszkania ponad nim. Fototapety panoramiczne dostępne są w różnych typach perspektyw.

Pozwól sobie na odrobinę wielkomiejskiego szaleństwa i stwórz ze swoich czterech ścian apartament z obrazem dużego, tętniącego życiem miasta. Możesz zdecydować się na widok największych aglomeracji na świecie: Paryża (z wieżą Eiffela), Nowego Jorku (z drapaczami chmur) albo mostu brooklyńskiego. Jesteś fanem londyńskich widoków? Zdecyduj się na fototapetę ze zdjęciem London Bridge lub Big Bena. Ciągnie cię w stronę Azji? Możesz podziwiać ogromne wieżowce z Hong Kongu, Tokio, Seulu czy Szanghaju. Swoją panoramę znajdą także entuzjaści moskiewskich klimatów – panorama z cerkwią lub Kremlem z pewnością uatrakcyjni pokój.

 

Fototapeta z panoramą miasta to doskonały sposób na stworzenie "tarasu widokowego". Szczególnie efektownie będzie się prezentować w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu, a także takich, którym potrzebne jest odświeżenie. Przenieś się w każde miejsce na Ziemi z pomocą fototapety!