Tu jesteś: Pomysły dla domu i mieszkania | home-in.pl  »  Aranżacja wnętrz  »  Kinkiety w łazience - dlaczego warto zamontować je przy lustrze?

Kinkiety w łazience - dlaczego warto zamontować je przy lustrze?

Kinkiety w łazience - dlaczego warto zamontować je przy lustrze?

Dobre oświetlenie w łazience to podstawa doskonale wykonanego makijażu. Każda kobieta dba o swój wygląd, poprawia go i kamufluje niedoskonałości. Przy aranżowaniu łazienki warto zatem poświęcić uwagę oświetleniu. Najlepszym rozwiązaniem są kinkiety, zamontowane obok lustra.

Dlaczego warto oświetlić lustro?

Podczas kąpieli nie potrzebujesz dużej ilości światła, wystarczy główna lampa. Nie trzeba więc inwestować w doświetlanie wanny. Najlepiej zatem skupić się na zapewnieniu dobrego oświetlenia przy lustrze. Perfekcyjnie wykonane szminkowanie ust bądź nakładanie podkładu w taki sposób, aby twarz nie była pokryta nierównymi plamami, w dużej mierze zależy właśnie od tego, jakie lampy zamontujemy przy naszym zwierciadle.

 

Wybierz kinkiety

Zamontowanie kinkietów przy lustrze ma kilka zalet. Po pierwsze – wyglądają one niesamowicie stylowo. Po drugie, kinkiety do łazienki montowane są po dwóch stronach lustra. Pozwala to na lepsze oświetlenie twarzy i brak zbędnych, przeszkadzających cieni. Kinkiety można powiesić na ścianie, co bardzo ułatwia montaż. Wykonane są zazwyczaj z metalu bądź lustrzanego materiału, co nie tylko pasuje do ich umiejscowienia, ale również pozwala osiągnąć bardzo ładne efekty świetlne. W łazience nie ma innego miejsca, w którym kinkiety lepiej by się prezentowały.

 

Na co zwrócić uwagę?

Warto pamiętać o tym, że światło przy lustrze powinno być jak najbardziej zbliżone do naturalnego światła dziennego. Aby to osiągnąć, wystarczy znać kilka podstawowych zasad. Po pierwsze – najlepiej zamontować kilka pojedynczych punktów świetlnych. Jedno źródło światła zdecydowanie się nie sprawdza ze względu na to, że przy nim pojawiają się mocne cienie. Pojedyncza lampa nie jest dobrym rozwiązaniem także dlatego, że może oślepiać. Temperatura barwowa również powinna być dobrze dobrana. Ważne jest, aby była dość wysoka, ponieważ pozwoli to lepiej rozpoznawać barwy. Również natężenie światła ma niebagatelne znaczenie. Dla osoby, która nakłada makijaż, powinno to być około 500-1000 luksów. Twarz będzie wtedy idealnie oświetlona.

Kinkiety to niezwykle stylowe lampki, które dają świetny efekt wizualny i doskonale doświetlają lustro w łazience.